Show

Forgot your password?

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

Hide You have not answered all required fields

Hide You have not answered all required fields

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

You have not answered all required fields

Back to log-in

Close
ROPESAIL Yacht Charter
Call: +90 530 460 22 82
Mail: sales@ropesail.com

Türkiye'nin turkuaz kıyıları RopeSail unutulmaz bir yelken tatili için biçilmiş kaftandır.

Ailenizle birlikte sakin denizlere yelken açacağınız bol dinlenceli bir tatil mi istiyorsunuz? Belki de deneyimli yelkenci dostlarınızla uzun mesafe koylara gitmek istiyorsunuz. Her türlü istekleriniz için size RopeSail ailesi olarak hizmet etmeye hazırız. Sorunsuz bir RopeSail yelken tatili geçirdiğinizden emin olmak için yatta dijital harita üzerinde rotanız ile ilgili kısa bilgiler vereceğiz. Akdeniz kıyıları bol güneşi, berrak denizleri, lezzetli yemekleri, tarihi ve sıcak kanlı insanları ile bilinir. Bütün bunlara RopeSail ayrıcalığı ile yapacağınız yelkenli yat ile yelken yolculuğu yapmak  cennette olmak gibidir.

Akdeniz’in bol güneşinde yılın en az sekiz ayı RopeSail ile yelken yapmak için uygundur. Gözlerden uzak koylarda demir atıp bol bol yüzüp, harika bir gün batımının ardından ve bir iskeleye yanaşıp akşam yemeği keyfi yapılır.

41 feet Yelkenli yatlarımızı ; kaptanı siz, dostlarınız ve aileniz tayfa olmak üzere sizlere sunuyoruz.Yelkenli  yatlar 30 feet ile 54 feet aralığında, "tek gövde (monohull)" veya "catamaran " tipinde, genellikle mürettebatsız haftalık kiralanabilen yelkenli fiber bir teknedir.

Bütün
RopeSail tekneleri, misafirlerimize tüm tekne donanımı tam, mazot ile su depolari dolu teslim edilir, dönüşte aynı şekilde tüm donanım tam ve mazot deposu dolu olarak teslim alınır. Yelkenciler yapacakları rota ve bu rotanın zamanlamasindan kendileri sorumludur. 

Monohull yelkenli teknelerguletlere göre daha küçük ve manevra kabiliyetleri yüksek olduğundan, daha küçük koylara girebilir ve tabiat güzelliklerine daha yakın olma imkanı sunarlar.

RopeSail gezilerinde ocak, buzdolabı, tencere, tabak, çatal, bıçak vs. mevcut olduğundan, çıkış öncesi, kişi sayısı ve zevke uygun alışveriş yapılır, teknelerde yeme içme tercih edilerek seyahat daha ekonomik hale gelebilir. 

Ayrıca denizcilik bilginizin az olduğu durumlarda, arzu edildiğinde, "skipper" adi verilen tecrübeli kaptanlar, extra ücret karşılığında tutulabilir.

Çıkışlar, Cumartesi öğle saatleri olup dönüş ayni limana Cuma akşamıdır. Cuma akşamı teknede konaklanır ve ertesi sabah, 7 gün sonraki Cumartesi günü tekneden check-out yapılır.

RopeSail yelkenli tekenelerin kiralanması için kaptanın daha önceden kaptanlık deneyimi ve sertifikası olması gerekir. Kıyı Kaptanlığı veya RYA certifikası sahip olması ya da ICC yeterliliğinin bulunması gerekir. Buna ek olarak en azından tayfalardan biri yelken gemiciliği konusunda deneyimli olmalıdır.

RopeSail yelkenli tekneler için en azından RYA ICC yeterliliği olmalıdır. Yelkenli tekneler için tayfalardan en az birinin temel güverte işleri bilgisi olmalıdır. Kaptanlı yat kiralama yapılırsa deneyim zorunluluğu bulunmamaktadır. Lütfen kaptanın konaklaması için yer ihtiyacı olacağını unutmayınız. Kendi teknenizi kullanacak deneyime sahip değilseniz ya da sorumluluğu bir başkasına bırakmak isterseniz RopeSail'in kaptanlı yat kiralamayı tercih edebilirsiniz.

RopeSail ile Yelken Tatili Bölgeleri ve Yunan Adaları
Marmaris yelken tatili için ideal bir konumdadır. Bodrum ve Kaş arasında olmasından dolayı bu bölgede sayısız rotada yelken yapma seçeneği bulunur. RopeSail ailesi olarak tatil planınızı yapmanıza ve güzergah saptamanıza yardımcı olacak bazı öneriler hazırladık. Uygun fiyatlı yelkenli tekne  kiralamalarında RopeSail sizlere Yunan Adaları ve Türkiye kıyıları için rota önerilerinde bulunabilir.

Görülecek birçok yer arasından bazılarına yer verdiğimiz çeşitli öneriler sunacağız. Gideceğiniz noktalar arasında kısa mesafe farklılıklar yaratabilir, koydan koya geçebilir, ve yemek molaları vermeyi tercih edebilirsiniz. Kıyı şeridinde yelken yaparken gece konaklama için sayısız seçeneğiniz olacaktır. Bir gece uzaklarda ıssız bir koyda konaklamanın keyfini çıkarıp, başka bir gece capcanlı bir limana demir atabilir, civar restoranları ve gece hayatını deneyimleyebilirsiniz.

Kendi rotanızda yıllardır yelken deneyimiz olan Akdeniz ve Ege’nin kıyı şeridinde yelken rotanızı belirlemeniz için gereken desteği sağlayacağız. RopeSail yelken tatilinizden alacağınız keyfi arttırmak için gündüz ve gece rotalarınızı ilginiz çekecek yerleri göreceğiniz şekilde planlanmasına katkıda bulunacağız.

RopeSail yelkenli tekne  tatilinde rotanızı kesinleştirmeden önce bilinmesi gereken noktalar:


  • Plajlar ve güvenli koylar (siz ve çocuklarınız için)
  • Güçlü rüzgarlarla uzun mesafe yelken yolculukları
  • Demirlemek için kuytu koylar, yüzme ve dinlence
  • Tarihi yerler
  • Eğlence yerleri

RopeSail Rota Önerileri

Bodrum
Bodrum Türk kıyılarının en güzel kasabalarından biridir (Ege’nin St. Tropez’i olarak bilinir) ve birçok yat ve catamarana ana liman olarak ev sahipliği yapar. Şehir keyifli limanı, lezzetli yemekleri, manzaralı terasları, alışverişi ve gece hayatı ile birçok seçenek sunar. Bodrum,Türkiye’nin güney-batı kıyılarının yelken tatili merkezi olmak için gereken herşeye sahiptir.

Kıyı köylerin ve küçük limanların üzerinde bir doğu esintisi eser. Ayakkabı boyacıları parlayan pirinç kasaları ile müşterilerine servise hazırdır. Pazar sokaklarında simitler, çay ile ikram edilir. Erkekler dükkanların önünde tavlasını oynarken, yerel çiftçi hanımları taze sebze ve meyveleri satışa çıkarırlar. Pazar deneyimi kesinlikle kaçırılmaması gereken ve RopeSail yelken tatiline renk katar.

Gökova Körfezi

Kuzeye doğru Gökova Körfezi muhteşem İngiliz Limanı ve Kleopatra Adası’na ve Bodrum’a giden yol üzerindedir. RopeSail durak noktaları arasındaki mesafeler burada biraz daha fazladır ve yarımadalardan kuzeye doğru gidildiğinde daha da artar.

Hisarönü Körfezi

Hisarönü Körfezi Turkuaz kıyılarının kalbinde mükemmel bir yelken merkezidir. Kristal berraklığına sahip denizleriyle meşhurdur. Burada ılık turkuaz deniz yüzme ve yelken için idealdir. Girintili çıkıntılı kıyı şerinde sayısız koylarda kısa ve daha uzun pasaj seçenekleri bulunur. Bu bölge gulet yapımı için bir merkezdir. Geçmişte süngercilik merkezi de olan Göcek ve Yunan adası Rodos birbirine komşudur. Marmaris yaz aylarının canlı metropolüdür. Gece hayatı ve deniz kıyısındaki sokakları hareketlidir. Pazar alışverişi severler için küçük dükkanları eve götürmek üzere birçok incik boncukla dopdoludur. Büyük bir yelken merkezi olmasına rağmen, tatilcilerin çoğu kuzeyde Hisarönü’ne doğru devam eder. Bu rota üzerinde muhteşem doğa güzelliklerine sahip koylar el değmemiş ve ıssızdır.Fethiye

Fethiye Körfezi’nin üç tarafı Göcek ve Fethiye’nin kuytu koyları ile çevrilidir. Yelken mesafeleri kısadir ve rüzgarları hafiftir. Bu bölgenin ötesinde korunaklı koyları ile Kekova’da batık lahitler ve Kalekoyu Kalesi bulunur. Bu dört yelken merkezi birçok kültürel zenginliği ile bilinen Yunan adalarıyla çepeçevre çevrilidir. Yunan adalarına daha uzun pasajlarla açık denizden varılır.


RopeSail ailesi olarak bu yelken merkezlerine doğru çıkacağınız RopeSail yelken yolcukluklarınızda size eşlik etmek üzere, geniş yelkenli filomuz ve konusunda tecrübeli RopeSail ekibiyle siz değerli müşterilerimizi bekliyoruz.
Top