Show

Forgot your password?

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

Hide You have not answered all required fields

Hide You have not answered all required fields

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

You have not answered all required fields

Back to log-in

Close
ROPESAIL Yacht Charter
Call: +90 530 460 22 82
Mail: sales@ropesail.com
Gulet Kiralama


Akdeniz kıyılarında RopeSail ile mavi yolcuğa çıkmak; size ait bir kaptan, aşçı ve personel ile kendi yüzen otelinde olmak gibidir.

Mavi yolculukta  rüzgarın saçlarınızı dağıtmasını, denizin kokusunu, her sabah güne farklı bir koyda uyanmayı ve yelkenle açılmanın özgürlüğünü tatmak ister misiniz?

Peki ya lezzetli yemekler ve kusursuz servise ne dersiniz?

Öyleyse geleneksel gulet yatlarda RopeSail ile çıkacağınız mavi yolculuğun eşsiz ve ömür boyu unutulmayacak deneyimini kaçırmayınız!

RopeSail olarak sağladığımız profesyonel servis ve konaklama koşullarıyla  Gulet yatlarımız ile Akdeniz kıyılarında yapacağınız seyahatten maksimum keyfi almak artık mümkün.

Mavi yolculuk, Gökova-Datça-Marmaris-Göcek-Kaş-Kalkan’dan Antalya’ya kadar Türkiye'nin batı ve güney-batı kıyılarına neredeyse yılın her zamanı düzenlenir. Rope Sail özel yapım guletlerle özellikle Cumartesi başlayıp Cumartesi biten kişiye özel olarak planlana bilen haftalık turlar düzenlemektedir.

Mavi yolculuk ile ilgili daha fazla bilgi edinin...Neden Türkiye?

İşte 3 basit neden:

  1. 1. Türkiye’de RopeSail ile yapacağınız mavi yolculuklarda Standart’dan başlayıp Superior Delux’a kadar 500’den fazla gulet yat modelinden birini seçme şansı, çok çeşitli rota seçenekleri ve Yunan adalarına yakınlık gibi pek çok avantaj vardır.

  2. 2. Guletler eğlencelidir. teknelerdeki personel, aşçı ve kaptan hizmetinizdedir. kıyılılarımızda sadece inanılmaz doğal güzelliğe sahip koylar değil aynı zamanda temiz ve güvenli denizler sizi bekliyor.

  3. 3. Güney-batı kıyılarında Yunan ve Roma uygarlıkların en güzel antik şehirlerine tanık olun. Uzun geçen yazı ve parlak güneşi ile Akdeniz kıyılarının tarihini, doğal güzelliklerini keşfetmenin, küçük sahil kasabalarının cazibesine kapılmanın keyfine RopeSail ile varın. Türkiye'nin Akdeniz kıyıları Gulet yat ile yapacağınız mavi yolculuk için en şahane yerlerden biridir.

RopeSail ile Mavi Yolculuğun Önemli Noktaları

Mavi Yolculuk

Kıyılarımızın, mavi-yeşil renk olan turkuaza adını vermesi boşuna değildir. Türkiye’nin dünyanın en iyilerinden sayılan kıyı şeridinde gulet yatlarla mavi yolculuk tarif edilemez güzellikte bir deneyimdir. Gulet teknenizin pırıl pırıl bir koyda demir aldığını ve temiz turkuaz sulara dalış yapmayı hayal edin.Bodrum

Bodrum her yıl dünyanın birçok ülkesinden sayısız tatilciyi ağırlar ve Türkiye'nin St. Tropez’i olarak anılır.

Arkeoloji gezileri, pazarı ve gece hayatı Bodrum’un birçok özelliğinden ilk akla gelen birkaçıdır. Bodrum’un yanı sıra Marmaris, Fethiye, Göcek ve Antalya sıkça ziyaret edilen turizm merkezlerindendir.

Fethiye

Türkiye’nin doğal incisi. Türkiye’de doğal güzelliği ile meşhur o kadar çok yer vardır ki hepsini saymak imkansız gibidir. Bunlardan bir tanesi Fethiye’dir. Fethiye doğal güzellikleri el değmemiş, temiz ve sakindir. RopeSail Gulet yatınızın güvertesinde milyonlarca yıldızın altında iyi bir uyku çekebileceğiniz ve mavi yolculuğunuza unutulmaz anılar katacak sayısız koya sahiptir.

RopeSail ile Özel Charter Tekneleri

Bu seçenekteki gulet turları özel kişilere kiralanır. Gulet kiralama nın merkezleri Bodrum, Marmaris veya Göcek olarak bilinmektedir.Gruplar küçük veya büyük kapalı gruplardır. RopeSail ile tekne rezervasyonu yapan kişiler dışında, dışardan tura katılım olmaz. Eğer uygulanması mümkünse misafirlere seyahat süresi ve rota konusunda esneklik tanınır.

RopeSail ile Kabin kiralama (Cabin Charter)

RopeSail in belirli haftalarda düzenlediği Kabin kiralama turlarına (Cabin Charter) katılabilir Bodrum dan Gökova körfezi veya Yunan Adaları na Mavi Yolculuk yapabilirsiniz. Mavi Yolculuk kabin kiralama ilede mümkündür.


RopeSail ile Mavi Yolculuk Güzergah ve Rotalar

Öncelikle RopeSail ile gidilecek güzergahlardaki çıkış ve varış yeri belirlenmelidir. Seyahat rotasına karar verilirken sürekli yapılan rotaların tercih edilmesinde fayda vardır. Bu rotalar önceden seyahat süresi, hava koşulları, liman/koylar arasındaki mesafeler, demir atma yerleri ve geceleme planları yapılarak hazırlanır.  Ancak RopeSail özel  tekne rezervasyonlarında rotalar isteğe göre uyarlanabilir. Çıkış ve varış limanı belirlendikten sonra, kaptanlar rotalar konusunda imkanlar elverdiğince esneklik gösterirler. RopeSail özel yat turlarında tekne isteğe bağlı olarak günde 2-3 koya demir atabilir.

Günlük azami seyahat süresi 4 saattir. Son durakta gece konaklaması yapılır. Yatların ana limanları Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Göcek’tedir. Çıkış limanına göre tekne seçimi yapılmalıdır.

Muhteşem kıyı şeridi Karian, Dor, Likya dönemlerine ait kalıntılar bulunur, yaklaşık 700 km’ye kadar uzanır. Bugün modern adı Bodrum olan Halikarnas’dan başlayarak, Sedir Adası, İngiliz Limanı, Dor şehri Knidos’a (Praxiteles’in bir sanat şaheseri olan Afrodit heykelini yaptığı şehir) kadar uzanır. Düzenli esen meltem rüzgarlarının da yardımıyla güneyde Türk kıyılarının incisi Marmaris’e kadar giden bu keyifli rota sıkça RopeSail tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Doğa güzellikleri ile dolu kıyı şeridi güneye Fethiye Körfezi’ne kadar uzanır. Marmaris ve Fethiye’nin orta yerinde Dalyan ve Kaunos şehirleri yer alır. Fethiye Körfezi’ne varıldığında sayısız koylardan birinde -bir zamanlar Kleopatra ve Antonyus’un yaptığı gibi- doğa harikası bir koya sığınabilirsiniz. Fethiye ve Göcek kasabaları ile meşhur Amintas Kaya Mezarı güney-doğu istikamatine gittiğinizin işaretidir. Antik bir Likya limanı ve Bizans yerleşimi olan Gemiler adası ve eski Rum kasabası Kayaköy Fethiye’den Ölüdeniz’e giderken iskele tarafında kalır. Burdan sonra, tarihin ve doğal güzelliklerin zenginlikleriyle kıyı şeridinin tipik kasabaları Kalkan ve Kaş vardır. Bölgede Letoon, Xantos, Pınara ve Patara gibi başka antik Likya şehirleri de bulunmaktadır. Önde gelen narenciye tarımı merkezlerinde Kaş’tan Finike’ye gelirken diğer bir önemli Likya yerleşimi olan Kekova’ya ulaşılır. Burada, 6 mil çapındaki alanda, Aperlea, Simena, ve Myra antik şehirleri ziyaret edilebilir. Demre’de bulunan Aziz Nikola Kilisesi diğer bir cazibe merkezidir.

RopeSail Mavi Yolculuk Turları nasıl organize edilir?

Nerelere tur düzenlemek istediğinizi bize bildirin. Sizi ilgili kişilere yönlendirebilir veya istediğiniz turların planlanmasını sağlarız. Görülmeye değer yerlerin listesi neredeyse sonsuz gibidir; Efes Antik Kenti, Pamukkale, Myra, Arykanda, Batik Hamam, Kekova, Simena Kalesi, Dalyan ve Kaunos, Termessos, Ölü Deniz bunlardan ilk akla gelen bazılarıdır.

RopeSail Mavi yolculuk zamanları

RopeSail seyir dönemleri Mayıs ve Ekim ayları arasındadır. Nisan ve Kasım aylarında Mavi Yolculukların tadı başka, ancak hava sıcaklıkları yeterince sıcak olmayacaktır. Bu dönemlerde de ısıtma ve soğutmaya sahip yatlarımızı kiralayabilir uygun fiyatlı mavi yolculuklarımızdan faydalanabilirisniz. 

Kesin seyir tarihleri önceden belirlenmiş olmalıdır. Rezervasyon yapıldıktan sonra teknelerin programlarının dolu olma ihtimalinin yüksek olmasından dolayı değişiklik yapmak zordur. Teknelerin fiyatları sezona göre farklılık göstermektedir. Haziran ve Agustos aylarındaki yüksek sezonda fiyatlar artmaktadır.  Cumartesi'nden Cumartesi'ye yapılan seyahatlerde fiyatlar genellikle çok daha uygundur.

RopeSail ile Mavi Yolculuk Ücretleri

RopeSail özel Gulet kiralama fiyatları teknenin ölçüleri ve kapasitesine göre değişir. RopeSail fiyatları kişi başı olarak değil tekne fiyatı olarak belirlenir. Diğer bir deyişle 10-15 kişilik kapasiteye sahip bir teknenin fiyatı 5 kişi seyahat edilecekse dahi değişmez. Fakat tekne kategorisi ve kalitesine göre fiyatlandırıldıkları için daha küçük yatlar büyüklerine göre pahalı olabilmektedir. Tekne rezervasyonlarını Cumartesi'nden Cumartesi'ye haftalık olarak yapmak her zaman daha iyi fiyat alma imkanı sağlar. Özellikle yüksek sezonda 7 gecenin altında rezervasyon da yapılsa haftalık ücretler ödenmektedir.


Gulet yat kategorileri bir başka fiyat belirleyici unsurdur. Tekneler standart, superior, high-class, lüks ve de -lüks olarak kalitelerine göre farklı kategorilerde sınıflandırılmaktadır. Ancak çoğu zaman aradaki farkları görmek pek de kolay değildir.RopeSail ile Mavi Yolculuk Teknelerinde Yaşam

Gün içinde tekne birkaç saat boyunca seyir halinde olur. Karaya yanaşır ve bir koyda demir atar. Her durakta (günde en az 2 saat olmak üzere) yüzmek, güneşlenmek, balık tutmak, şnorkel yapmak, rüzgar sörfü yapmak, karada küçük bir gezintiye çıkmak veya teknede oturup kitap okumak için zaman vardır.

RopeSail günlük aktiviteleri dinlence ve eğlence odaklıdır.

Teknedeki yardımsever personel; kaptan, aşçı ve yelkenciler rahat, eğlenceli vakit geçirmek için hizmetinizde olacak, lezzetli yemekler sunacaklardır.

Mavi Yolculuk ve Çocuklar

Yetişkinlerin gözetiminde olması koşuluyla her yaştan çocuk RopeSail teknelerinde seyahat edebilir. Akdeniz ve Ege'nin kıyılarının ılık sularında keyfini en çok çocuklar çıkarırlar.

Mavi Yolculuk Teknelerinin Kabinleri

Genellikle RopeSail guletlerinde 4 ile 12 double/triple kabinleri bulunur. 8 ile 24 yolcuya kadar kapasiteleri vardır. Tüm kabinler çift yataklı veya ranzalıdır. Kabinlerde giysi dolabı ve çekmeceli dolap bulunur. Kabinler master, vip, double (fransız yatak) ve twin bed olarak dört çeşittir.RopeSail ile Yemek ve Servis

Önceden farklı bir şekilde ayarlanmadıysa RopeSail menüleri Türk mutfağından seçilir. Kahvaltıda 2 çeşit peynir, zeytin, domates, salatalık, salam, yumurta, reçel, bal, tereyağı ve taze ekmek bulunur. RopeSail öğle yemeğinde genellikle daha hafif yiyecekler tercih edilir. Sebze yemekleri, bulgur veya pirinç ve bolca yeşil salata ile servis edilir. Akşam yemeklerinde ana yemek genellikle tavuk, et veya balık olur. İki-üç farklı meze, salata, pilav ve yemek sonunda taze meyveler ikram edilir. Menüler fiksdir, ancak aşcınız sizi memnun etmek için özel isteklerinizi dikkate alacaktır.

Yemekler ek olarak ücretlendirilir. Standart yemek fiyatı (kahvaltı-öğle ve akşam yemeği) 35-60 Euro, deluks yemek fiyatı 60-90 Euro kişi başı günlük fiyatlarıdır. İçecekler teknenin barından temin edebilir. Kendi yiyecek ve içeceklerinizi temin etmeniz durumunda bunun için tekneden tekneye göre değişen bir servis ücreti olacaktır.

Aksi belirtilmediği durumlarda ücretler, liman vergileri, demir atma masrafları, personel servisi, tekne suyu, benzin, yatak çarşafları, havlu, transitlog, resmi izinler, yat sigortası dahildir (kişisel bir seyahat sigortanızın olmasında fayda vardır).RopeSail Ekipmanları

Olta takımı, şnorkel, rüzgar sörfü, yelken takımı, tüm güvenlik ekipmanları, RopeSail teknelerinde mevcuttur.
Mangal, derin dondurucu, buzdolabı, müzik arşivi (CD Çalar-MP3), VHF, yatak çarşafları ve havlular, bahar ve eylül ayları için pike.

RopeSail için hijyen ve güvenlik öncelikli dikkat edilen konulardır.

RopeSail Teknelerinde Klima

RopeSail'in lüks yatlarının çoğunda klima vardır. RopeSail teknelerinde klimalar sadece jeneratörün açık olduğu zamanlarda veya limanda bağlı iken çalışır. Koylarda demir almışken
genellikle komşu tekneleri jeneratör sesiyle rahatsız etmemek adına tekneler arasında yapılan bir jentilmenlik anlaşması gereği klima çalıştırılmaz. Klimalar genellikle 2-3 saat sabah, akşam saat 8 ve 12 saatleri arasında sıcak aylarda çalıştırılır.

Mavi Yolculuk için Valiz Hazırlama

Mavi Yolculuk esnasında Gulet yatlarda günün çoğunda mayo giyilir. Karaya yapılacak gezintiler için yazlık bir pantolon ve bir bluza ihtiyaç duyulabilir. Özellikle sezon başı ve sonu dönemleri için akşam serinliğinde giyilmek üzere şal veya rüzgarlık önerilir.

Aynı zamanda bolca güneş kremi ve bir plaj havlusu getirilmelidir.

Seyahat sırasında kullanacağınız valizin katlanır olması kabinlerde fazla yer tutmaması açısından tavsiye ederiz. Karada yapacağınız günlük gezintiler için küçük bir sırt çantası faydalı olur. Normal sokak ayakkabıları teknede kullanılamayacağından güvertede giymek için lastik spor ayakkabılar tercih edilmelidir.

Kendi ekipmanımı getirebilir miyim?

Kesinlikle! Hijyenik nedenlerden dolayı kendi şnorkelinizi getirebilirsiniz. Eğer bir dalış turu rezervasyonu değilse dalış ekipmanı getirmek uygun değildir. Ege ve Akdeniz'de dalışın yasak olduğu bölgeler vardır.

Saç kurutma makinesi/elektrikli traş makinesi teknede çalışır mı?

Tüm teknelerde 220v elektrik bulunmaktadır. Priz girişleri Avrupa tipi olmalıdır. Deluks teknelerde genellikle saç kurutma makinesi standart olarak bulunur. Cep telefonları sarj etmek mümkündür.

Döviz

Yanınızda Türk Lirası bulundurmak en doğru seçimdir. Amerikan doları, Euro ve seyahat çekleri Türkiye’de kolayca bozdurulabilir. Döviz bürolarında para bozdurmak çok daha hesaplıdır.

Haberleşme

Türkiye'de Uluslararası GSM ve cep telefonları kullanılabilir.

RopeSail'in Deniz Tutması için Önerileri
Deniz tutması dengenin sağlanması ile sorumlu iç kulağın teknenin sallanması nedeniyle görevini yapamamasından kaynaklanır. Bu hareketler beyne alarm vererek bulantı, baş dönmesi, baş ağrısı ve bazen kusmaya neden olur. Bu durum temiz hava ve hareketsizlikten dolayı daha da artar.

Deniz tutması birçok insanı –kaptanları bile- farklı derecelerde etkiler. Ancak vücut kısa zamanda bu duruma adapte olur.

Tekneyle açılmadan önce alınabilecek bazı önlemler vardır. Rahatlamaya ve denge bulmaya yardımcı olacak ilaçlar eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır. Bu ilaçlar sakinleştirici özelliği olduğundan dikkatle kullanılmalıdır. Kulak arkasında kullanılan bantlar da doktor reçetesi ile temin edilebilir.

Deniz tutulmasına önlem olarak hareket etmek faydalıdır. Yakındaki deniz yerine ufka doğru bakın. Derin nefes alıp bolca su için. Bu durumda olan kişilerin kaçınması gereken en önemli şey kabinlerde bulunmaktır. Kitap okumak ve belli bir noktaya sürekli bakmak bulantıları artırır.

Eğer deniz tutmasından çok rahatsız oluyorsanız yapılacak en doğru şey uzanıp gözlerinizi kapalı tutarak etkilerini azaltmak olur.

RopeSail ile Mavi Yolculukta Su Sporları

RopeSail teknelerinde ne gibi “oyuncaklar” olacak? Şnorkel bulunur mu?


RopeSail ile Mavi Yolculuk yaptığınız Guletlerde rüzgar sörfü, kayak, palet, gözlük ve şnorkel bulunur. Şnorkeller yetişkin ve büyükler için farklı ölçülerde bulunmaktadır. Kendi palet ve şnorkelinizi getirmeyi size uyması ve kullanımı bakımdan tercih edebilirsiniz. Türk ve Yunan kıyılarında yüzme, şnorkel ve rüzgar sörfü yapmak için sayısız koylar bulunmaktadır.

 

Yatak Çarşafları ve Havlu

RopeSail teknelerinde havlu ve çarşaf olacak mı? Yatak çarşafları, hava durumuna göre battaniye ve yorgan teknelerde bulunur. Her misafir için bir çift havlu-biri duş diğeri yüzme için bulunur. Çarşaf ve havlular haftada bir değiştirilir.

RopeSail Teknelerinde Güç Kaynağı

Guletlerde elektrik prizi bulunur mu? Adaptöre ihtiyaç var mı? 

Teknelerimizdeki elektrik 220 V’tur. Her kabinde, banyoda elektrikli alet kullanımı için bir priz bulunur. Cep telefonları sarj edilebilir. Elektrik jeneratörden sağlanmaktadır. Günün bazı saatlerinde güç kaynağı kapalı konumdadır. Limanlarda güç kanağı olduğundan buralardaki demirlemelerde teknede elektrik vardır.

RopeSail Teknelerinde Internet

Zaman zaman e-postalarımı kontrol etmek istiyorum. Buna imkan var mı?

Teknenin limanda bağlı olduğu saatlerde yerel bir internet kafesi kolayca bulunur. Eğer kendi laptopunuzu getirmeyi tercih ederseniz sahildeki cafe ve restoranların çoğunun sağladığı hizmetten faydalanabilirsiniz. 

Mavi Yolculuk ve Güvenlik

Guletlerin bakımı yıl boyunca dikkatle yapılır. Kış aylarında tekneler iskeleye çekilerek bakımları yapılır. Her yıl Türk Deniz Ticareti güvenlik standartları uyarınca sertifikalandırılır ve sigortaları yenilenir. Kaptan ve ekip son derece deneyimlidir.

RopeSail ile Seyre Başlamak

Limana en yakın varış hava limanından ekibimiz sizi karşılar ve gulet yatınıza ulaştırır. Tekne mürettebatı ile aranızdaki mesafeyi koymak tamamen size bağlıdır. Ancak kaptan ile yakın iletişim içerisinde olmanız gerekeceğini unutmayınız.

Tekneye gelişten önce, yolcu isimleri, yaşları, uçuş saatleri, yiyecek içecek ve diyet ihtiyaçları konularında doldurmanız için bir form gönderilir. Bu formdaki bilgilere göre gelişiniz ve teknedeki ihtiyaçlarınız için gerekli hazırlıklar tamamlanmış olur.

En ideal sezon hangisidir?

İklim ve Rüzgarlar

Türkiye'nin Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yılın yaklaşık 180 günü güneşli geçer. Ortalama 200 metre kare yağış alır. Yağışlar Ocak aylarında en yüksek değer olan 870 mm, Haziran ayında ise en düşük değer olan 22 mm civarlarındadır.

Dünyanın en eski medeniyetlerine yolculuk etmeyi hayal ediyorsanız bahar ve sonbahar ayları idealdir. Nisan ve Mayıs aylarında kıyılar mis kokulu bahar çiçekleri ile rengarenktir. Mayıs başından Haziran ayı başına kadar deniz suyu sıcaklıkları yüzebilecek sıcaklığa ulaşır. Eylül ve Ekim ayları da yüzmek için deniz sıcakları uygundur. Temmuz-Ağustos ayları mavi yolculuğun en çok tercih edilen aylarıdır.

RopeSail ile Sezon Başı (Mayıs ve Ekim)

Ege'nin güçlü rüzgarları bu aylarda etkilir. Bu aylarda gündüzler ılık, geceler serin geçer. Pırıl pırıl koyların ve antik şehirlerin sezon başında keyfini çıkarın.

Hava Sıcaklığı: 24-26C (74-80F)
Su sıcaklığı: 18-22C (65-72F)
Gündüz saatleri: 9 saat

RopeSail ile Sezon Ortası (Haziran ve Eylül)

Fiyatların en uygun olduğu aylardır! Sıcaklıkların ılık olduğu ancak kalabalıkların başlamadığı aylardır. Ege'yi keşfetmek için en uygun sezondur.

Hava Sıcaklığı: 28-30C (82-86F)
Su sıcaklığı: 22-25C (72-77F)
Gündüz saatleri: 11 saat

RopeSail ile Yüksek Sezon (Temmuz ve Agustos)

Ailenizi ve dostlarınızı alıp Akdeniz’in en güzel kıyılarında sıradışı bir tatil yapın. Bodrum yurt dışından da gelen misafirleriyle bu aylarda capcanlıdır. Sıcaklıkların yüksek ve mavi yolculuğa talebin yoğun olduğu bir sezondur. Erken rezervasyon yapmak en iyi yöntemdir!

Hava Sıcaklığı: 32-36C (90-98F)
Su sıcaklığı: 23-26C (75-80F)
Gündüz saatleri: 12 saat

Gulet yatlarımızı görmek için filolarımız bölümünden gulet filomuzu seçiniz.

Top