Show

Forgot your password?

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

You have not answered all required fields

Hide You have not answered all required fields

Hide You have not answered all required fields

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

You have not answered all required fields

Back to log-in

Close
ROPESAIL Yacht Charter
Call: +90 530 460 22 82
Mail: sales@ropesail.com

1. Yat Kiralama Bilgileri

Elbette, yeter. Yatla bir tatilin kişi başı maliyeti genelde beş yıldızlı bir otelde konaklamaktan veya okyanusta gemiyle seyahat etmekten daha ucuz olup kalabalıkların kargaşasından da kurtulmuş olursunuz. Tatil seçeneğinizin tahmini maliyeti için online formumuzu doldurun ve RopeSail ile bu eşsiz maceranın ne kadara mal olacağını hemen öğrenin.

Seçim size bağlı. RopeSail ile tatiliniz, size ve tercihlerinize uygun olarak tasarlanır. Biz, RopeSail olarak, Bareboat Kiralama ve her şey dahil Lüks ve Mürettebatlı Gulet Yat Kiralama hizmetleri sunuyoruz. Kaç kişiyle seyahat edeceksiniz? Sizinle beraber kaç çift geliyor veya bazı misafirler için tek kişilik kabine ihtiyacınız olacak mı? Rahatınız için ne kadar boş alan istersiniz? İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, RopeSail’de size uygun bir yat muhakkak vardır. Filomuzdan 2 ila 5 kabinli, 32 ila 62 feet arasında değişen Monohul ve Catamaran seçiminizi yapabilirsiniz. Modellerimizin tam listesi için lütfen Yat Sayfamızı ziyaret edin.

Kaptanlık deneyiminize bağlı olarak kendi yatınıza kaptanlık yapma ihtimaliniz var. Lütfen online gemicilik özgeçmişi formumuzu doldurun. Formu yolladıktan sonra deneyiminizi değerlendirecek ve size kiralayacağınız yatınızda kaptanlık yapıp yapamayacağınızı söyleyeceğiz. Ayrıca, ücretsiz Kaptan Eğitim Destek programımızı kullanma seçeneğiniz de mevcut. Bu program, ilk öğleden sonra yatınızı kullanmaya alışmanıza yardımcı olması için size eşlik edecek tecrübeli bir kaptan hizmeti sağlar.

Yatınızla kendi başınıza denize açılmak için gerekli tecrübeniz yoksa veya sadece arkanıza yaslanıp rahatlamak ve başkasının tüm işi yapmasını istiyorsanız, o zaman Bareboat teknenize bir kaptan kiralayabilirsiniz. Yılların tecrübesi ve yerel bölge bilgisi ile kaptanlarımız Bareboat teknelerle yapacağınız tatilinizde sizin için ideal rehberler olacaklardır. Kaptan kiralama hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Kesinlikle! Sahip olduğu yatlarındaki olanaklarıyla RopeSail, tüm yaştakileri kapsayacak şekilde, mükemmel bir aile boyu tatil deneyimi sunar. Mürettebatlı Gulet yatlarımızda, ekibimiz su kayağı ve diğer su oyuncaklarını kullanmada rehberlik edecek olup çocuklu ailelere hizmette deneyimlidir. Şefimiz, hem çocukların hem de yetişkinlerin tercihlerini gözeterek bir menü hazırlayacaktır. Bareboat ve Gulet Yat paketlerimizde belli bir yaş kısıtlaması vardır ve küçük çocuklu ailelere tavsiye edilmez. Detaylı bilgi için lütfen seyahat danışmanlarımızla görüşünüz.

Bu hizmet, ev hayvanlarına uygun yatların mevcut olup olmamasına bağlıdır. Eğer ev hayvanınızla denize açılmak istiyorsanız, konuyu lütfen seyahat danışmanlarımızla görüşünüz.

Elbette ki hizmet kalitesi bahşiş miktarını belirleyecektir. Size tavsiyemiz, Mürettebatlı Yat Seferleri için toplam yat bedelinin ortalama %3-5 arası olupBareboat Tekneler için sadece günlük kaptan ücreti ödenir.

Önemli olan basitliktir. Kıyıda geçirilecek akşamlar için bol pantolon veya yazlık elbise; güvertede geçecek günler için rahat ve havadar plaj kıyafetleri muhakkak gereklidir. Yatlarımızda sert tabanlı ayakkabılar yerine kauçuk tabanlı ayakkabılar giymenizi tavsiye ediyoruz, o yüzden tekne ayakkabılarını veya tenis ayakkabılarını tercih edebilirsiniz. Plaja ineceğiniz zamanlar ise deniz ayakkabısı giyebilirsiniz. Bunların dışında, güneşten korunmanız çok önemli, bu yüzden yanınızda güneş kremi, geniş kenarlı şapka veya yelkenci şapkası, koruyucu pamuklu bol kıyafetler getirmeniz tavsiye edilir. Soğuk ya da rüzgarlı akşamlar için ise bir rüzgarlık işinize çok yarayacaktır.

2. Rezervasyon

RopeSail olarak, online rezervasyonlarda VISA, MasterCard ve PayPal ile ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

Her ülkeye giriş için pasaport gerekmektedir. Detaylı giriş koşulları için lütfen seyahat danışmanınızı arayınız, Gidilecek Yer sayfasındaki “Seyahat Notları” linkine tıklayınız veya gitmeyi düşündüğünüz ülkenin konsolosluğuna veya elçiliğine danışınız.

Evet, deneyimli seyahat danışmanlarımız gitmek istediğiniz yere sizi çabucak ve zamanında ulaştırmak için gereken her şeyi yapacaktır. RopeSail, mümkün olan en uygun fiyat üzerinden uçakla seyahat, otel rezervasyonu, taksi ve feribot transferleri, araba kiralama ve karada tur ayarlama gibi seyahatinizle ilgili bütün adımlarda size yardımcı olacaktır.

Evet. Uçakla seyahat hacmimizin yüksek olmasından dolayı, genelde halka sunulan fiyatlardan çok daha uygun fiyatlara uçak bileti ayarlayabiliyoruz.

3. Yatlar

Yatlarımız, yaşına ve fiyatına bağlı olarak şu şekilde sınıflandırılmıştır: Exclusive Plus: Exclusive Plus yatlarımız, en yeni yatlarımız olup filomuza 6 ay veya daha kısa süre önce katılmış yatlardır. Exclusive: Exclusive yatlarımız, filomuza çoğu 2 yıldan az bir zaman önce katılmış yeni yatlardır. Club:Club yatlarımız, genelde üç ila beş yaşında olup bakımları çok iyi yapılmış yatlardır.

Evet, kiralayabilirsiniz. Çiftler veya yalnız seyahat edenler için mükemmel bir imkan olup tek kişilik kabin ücreti ödeyerek Lüks Mürettebatlı Yatlarla yolculuk deneyiminden faydalanabilirsiniz.

RopeSail, bir teknede olabilecek GPS uydu navigasyon sistemleri, otomatik pilot sistemleri,RopeSail ana yelkenli istifleme sistemi ve kokpit hoparlörlü CD çalarlar gibi aklınıza gelen her tür son teknoloji ekipmana sahiptir. Teknelerimizin bazılarında jeneratör ve klima da bulunmaktadır. Aşağı güverte alanı, size daha çok boş alan, rahatlık ve konfor sağlamak için standart fabrika çıkışından sonra modifiye edilmiştir. En yeni modellerimizde düz ekran TV ve DVD çalar vardır. Yatlarımızda bulunan ekipman ve olanakların tam bir listesi için lütfen yat özelliklerine bakınız.

Bareboat ve Gulet Yat Seferleri için, denizdeki tüm seyahatiniz boyunca size hizmet sağlayan çözüm ortağımız Turkcell’den bir WiFi internet paketi alabilirsiniz. Seyahat edeceğiniz yerde ne gibi imkanların mevcut olduğunu öğrenmek için Gidilecek Yer sayfamızdaki Seyahat Notları bölümünde, Genel Bilgiler başlığı altında yer alan İnternet Bağlantısına bakınız.

4. Temel Bilgiler

Gidilecek Yer sayfasındaki Seyahat Notları’nda, rezervasyon yaptırdığınız bölgeye yapacağınız seyahatinizi planlarken bilmeniz gereken bilgilerin tümünü bulacaksınız. Havaalanına varış, hizmet veren havayolu şirketleri, gümrük, havaalanı transferleri, taksiler, feribotlar gibi önemli bilgilere ulaşmak için Geliş & Gidiş sayfamıza bakınız. Veya seyahat planlamanızda size yardımcı olmaları için seyahat danışmanlarımız ile görüşünüz.


Seyahat edeceğiniz her ülkeye giriş için pasaport gerekmektedir. Detaylı giriş koşulları için lütfen seyahat danışmanınızı arayınız, Gidilecek Yer sayfasındaki “Seyahat Notları” linkine tıklayınız veya gitmeyi düşündüğünüz ülkenin konsolosluğuna veya elçiliğine danışınız.


Yatınıza seçtiğiniz yat lokasyonundaki RopeSail marinalarından birinde veya ortak çalıştığımız marinalardan birinde binebilirsiniz. Seyahat danışmanlarımız size marinaya ulaşımınızda destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Mürettebatlı Yat Seferleri: Sizi havaalanında karşılıyor veRopeSail’e ait yatınıza veya anlaşmalı otelinize götürüyoruz. Seyahatinizin sonunda marinaya yatınızla geri gelecek ve sonra havaalanına götürüleceksiniz. Bazı güzergahlarda sizi bir yerden alıp başka bir yere bırakıyor olacağız. Eğer tek yönlü seyahat düşünüyorsanız lütfen konuyu seyahat danışmanınızla görüşünüz.

Yatınıza seyahat bilgilendirme ve tekne oryantasyon seansını takiben binebilirsiniz. (Seyahat bilgilendirme ve tekne oryantasyon seansları Gidilecek Yer sayfasındaki Seyahat Notları bölümünde listelenmiş olup yere göre değişiklik göstermektedir.) Çoğu yer için seyahatin başlayacağı gün öğlen 12’de yatınıza binebilirsiniz. Ege ve Akdeniz seferleri için ise biniş saati öğleden sonra 3’tür. Ayrıca, tekneden ayrılış saati seyahatin bittiği gün saat 12’dir. Eğer Ege ve Akdeniz’de seyahat edecekseniz, tekneden ayrılış saatleri için lütfen Seyahat Notları sayfamıza bakınız. Eğer uçağınız gün içinde geç bir saatte iniyorsa, akşam başlangıçları için seyahat danışmanınızla gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Seçtiğiniz yer için tekneye biniş/tekneden iniş saatlerini ve diğer ayrıntıları öğrenmek için lütfen Seyahat Notları sayfamıza bakınız.

Evet, RopeSail misafirlerini en iyi şekilde bilgilendirmesiyle tanınmaktadır. Sefere çıkmadan önce, yatınızla gezeceğiniz yerleri kapsayan tam bir seyahat bilgilendirmesi yapılacaktır ve seyahat güzergahınız, demirleme noktaları, hava koşulları, gümrük ve diğer konularla ilgili tüm sorularınız cevaplandırılacaktır. Daha sonra, denize açılacağınız yatınızda, arma, elektrik sistemi, su sistemi, vinç, ocak, ana kumanda, bot, dıştan takma ve acil durum sistemleri dahil olmak üzere tüm operasyon sistemlerini de kapsayan detaylı bir tekne oryantasyonu yapılacaktır. Seyahat bilgilendirme ve tekne oryantasyon saatleri, seçtiğiniz yerdeki Seyahat Notları bölümünde listelenmiştir ve yere göre değişiklik göstermektedir.

Evet, vardığınız yere bağlı olarak gecelik limana yanaşma veya demirleme ücreti ödemeniz gerekebilir. Limana yanaşma ve demirleme ücretleri yere göre oldukça değişiklik göstermektedir. Seçtiğiniz yerdeki Seyahat Notları sayfamızda ilgili bilgileri bulabilirsiniz, ama en iyisi seyahatinizden önce seyahat edeceğiniz bölgedeki ücretlere dair seyahat danışmanınızla konuyu görüşmektir.

Bu, cep telefonu operatörünüze ve gideceğiniz yere bağlıdır. Seyahatiniz sırasında, aynı zamanda hazır kart aramaları için de kullanılabilecek, önceden belirlediğiniz telefon numaralarının yer aldığı bir telefon da kiralayabilirsiniz. Veya geziniz öncesinde cep telefonu operatörünüzle internette dolaşım ücreti ödemeden uluslararası sularda telefonunuzu kullanmanıza izin verecek uluslararası bir arama paketi için gerekli anlaşmaları da yapabilirsiniz. Fakat karadan çok uzaklara seyahat ediyorsanız, doğal olarak cep telefonu alıcısından da uzaklaşmış olacaksınız. Teknelerimizin tamamında gemiden karaya sürekli iletişim sağlayan VHF radyo bağlantısı vardır.

Tüm teknelerimizde VHF (gemiden karaya) radyo bağlantısı donanımı vardır, o nedenle ana marina size seyahatiniz boyunca her zaman ulaşabilir. Geride kalanlara ana marina iletişim bilgilerini verdiğinizden emin olun ki size acil bir durumda ana marinamız üzerinden kolaylıkla ulaşabilsinler.

Evet, var. Kötü hava koşulları yüzünden gecikmeler veya iptaller yaşanması oldukça ender rastlanan bir durumdur. Yine de, rezervasyonunuzu takiben size seyahat formlarınızla birlikte bir de poliçe iletiyor olacağız. Kötü hava poliçemizin olmasına rağmen, yine de size seyahatinizi rezerve ettirirken, hava koşulları ile ilgili olsun olmasın, seyahat gecikmeleri veya iptalleri ile sonuçlanacak öngörülemeyen durumları en iyi şekilde çözeceğimizin güvencesini veren, kapsamlı hazırlanmış Seyahat Bakım Korunma Sigorta Planımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

5. Aktiviteler, Seçenekler, Ekstralar

BareboatCatamaran veya Gulet Yat Tatilleri: Gidilecek Yer sayfasında, ilgili bölgedeki demirleme, koylar, adalar, limanlar ve marinalar için en iyi yerleri gösterdiğimiz örnek bir güzergah rotası sunuyoruz. Yatınıza bineceğiniz yerin neler sunduğunu öğrenmek için yola çıkmadan önce yatla seyahat rehberi edinebilir veya yatınızla denizde seyahat planlarınızı yaparken seyahat danışmanınızla güzergahınıza dair görüşebilirsiniz. Mürettebatlı Yat Tatilleri: İşte bu seçenek, size özel mürettebatlı yat deneyiminin güzelliğini yaşatır. Yatınıza bindiğinizde, kaptanınız sizinle oturup isteklerinize göre bir güzergah planlar veya tüm güzergah planlamasını deneyimli kaptanınıza da bırakabilirsiniz. Bu esneklikten dolayı, hava koşullarına bağlı olarak, eğer bir yerde daha fazla veya daha kısa süre vakit geçirmek istiyorsanız, güzergahınızı her an değiştirmeniz de mümkündür. Bu seçenek, gerçekten de emrinize amade özel bir yat deneyimi sunar.

Rezervasyonunuzu online veya seyahat danışmanınızı arayarak yaparken, teknedeyken yapmak istediğiniz tüm aktivite ve sporları da önceden belirleyebilirsiniz.

Evet, verebileceksiniz. Yiyecek-içecek hizmetlerimiz müşterilerin isteklerine göre hazırlanmaktadır. Yola çıkmadan önce seyahatiniz süresince gerekecek tüm market ihtiyaçlarınızın bir listesini yapıp bize iletebilirsiniz. Sipariş formlarında veya online listede bulunmayan şeyler istiyorsanız VEYA özel diyet tercihleriniz varsa, lütfen seyahat danışmanınızı arayınız, ihtiyaçlarınızda size yardımcı olmaktan dolayı memnuniyet duyacaktır. Mürettebatlı Yat Seferleri: Seyahatiniz öncesinde size doldurmanız için tercih formları verilecektir. Yemekler seçimlerinize göre planlanacaktır. Şeflerimiz ayrıca özel diyet durumlarına uygun yemekler (tuzsuz, az yağlı, glütensiz vs.) hazırlayabilir ve tatiliniz öncesinde gerekli ayarlamaları yapmak için sizinle temasa geçebilir. Talep ettiğiniz içecekler de bol bol stoklanacaktır.

Top